Home Yüzme Dersleri Su Korkusunu Yenmek

Su Korkusunu Yenmek

by admin

“Suya girmeyi düşünmek bile beni korkutuyor”, “sadece ayaklarım bile suya girse kendimi boğulacakmış gibi hissediyorum”, “daha önce çok denedim ama her seferinde başarısız oldum”. Bu sözler size de tanıdık geliyora ciddi bir su korkusu probleminiz söz konusu olabilir.

Her yıl yüzlerce kişi Altınbilek Spor Kulübü’nden özel yüzme dersi alarak su korkusu ile vedalaşıyor. Siz de bir öğretmenin sadece sizinle ilgileneceği özel yüzme derslerimizle kısa sürede bu sorununuzu çözebilirsiniz.

“Su Korkusu”nu Yenmek

Eğitimlerimiz havuzun derin olmayan bölgelerinde başlar ve siz ilerledikçe derin bölgelerine doğru ilerler. Suya girdiğiniz ilk andan itibaren öğretmeninizin mutlak güvencesinde olursunuz. Yakalamak zorunda olduğunuz bir program yoktur ve ilerleme hızını sizin başarınız tayin eder. Öğretmeniniz size haber vermeden sizi suda yanlız bırakmaz, destek olmayı sonlandırmaz. Suya atlamanızı istemez.

Eğitimlerimizde alışkanlık oluşturmması için yardımcı materyal kullanmayız. Ayak tahtası, pullboy, makarna… Bunların hiçbiri bizde bulunmamaktadır. Sadece öğretmeninizin size vereceği destek ve özel öğretim yöntemimiz. Yüzme öğrenmeniz için yeterli olacaktır.

Havuz kenarında oturup dakikalarca ayaklarınızı çırpmak ya da suya batarak nefes çalışmaları yapmak. Bu konular bizde çok kısa sürelerle yapılmakta ve tüm dikkatimizi sizin bir an önce kendi başınıza su içerisinde yapabileceğiniz hareketlere odaklamaktayız.

Sizden istediğimiz tek şey elinizden geldiğince ders programınızı aksatmamanız. Unutmayın ki en başarılı sonuçları derslere en sık gelen öğrencilerimiz almaktadır.

Aşağıdaki videoda örnek bir ilk ders videosu var. Ancak unutmayın ki yapacağınız hareketler sizin su korkunuzu yenmenize yardımcı olacaktır. Motivasyonla veya başka bir yöntemle bu konuda ilerleme sağlamak mümkün olmayacaktır. Öğretmeninizin istediği hareketleri yapmaya çalışın gerisinin ne kadar kolay geleceğini kendiniz görün.

Öğrencilerimizin çeşitli seviyelerdeki durumlarını gösteren videoları izlemek için lütfen tıklayınız… İzleyeceğiniz videoların çok büyük bir kısmı su korkusu şikayeti ile, bir kısmı da ileri seviyede su korkusu ile bize başvuran öğrencilerimizin çeşitli seviyelerdeki durumunu göstermektedir.

İstanbul Avrupa Yakası Yüzme Kurslarımız: Taksim Yüzme Kursu The Elysium Otel


Taksim Yüzme Kursu İletişim

Adres: The Elysium Otel, Yedikuyular Caddesi. Harbiye Çayırı Sokak No: 1 Şişli, İstanbul

Telefon: 0505 334 59 26

E-posta: bilgi@altinbilek.com.tr


Kulübümüze internet üzerinden yapılan tüm başvurulara en geç 24 saat içerisinde yanıt verilmektedir. Yanıtımız size ulaşmamışsa lütfen Önemsiz Posta, Junk ve Spam kutularınızı kontrol ediniz.

Yılın 365 günü 8.30 – 23.30 saatleri arasında çekinmeden arayabilirsiniz. Arama ile bize  ulaşamamışsanız mesaj atarsanız en kısa sürede size dönüş yapacağız.

0505 334 59 26 numaralı hattımızdan SMS ve Whatsapp ile bilgi alabilirsiniz. Aranmak istediğinizi belirtirseniz en kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.